Esame laiko lūžyje: mūsų gyvenamojo pasaulio koordinatės keičiasi. Dar prieš metus gyvenome kitokioje atmosferoje, vis dar globalizacijos epochoje, kuri jau aiškiai patyrė krizę, bet tebegaliojo kaip orientyrų ir ateities vaizdinių sistema.

Nuo 2022-ųjų vasario turime iš naujo nusistatyti savo orientyrus pasaulyje, kurį dalija radikalūs skirtumai tarp laisvės ir tironijos, tarp tiesos ir propagandinio melo, tarp pagarbos žmogaus orumui ir ciniškos paniekos jo gyvybei. Iš esmės tai – senas antikines ir krikščioniškas moralines tiesas primenančios koordinatės, kurios tam tikrą laiką, saugiai ir patogiai gyvenant, atrodė aptirpusios, reliatyvios, galbūt niekada nebegrįšiančios į mūsų tikrovę tragišku aštrumu.

Taip prasidėjo doc. dr. Mindaugo Kvietkausko šių metų diplomų teikimo šventės metu bakalaurams ir magistrams skaityta lectio ultima absolventibus. Kviečiame skaityti visą paskaitą, publikuotą LRT.lt portale >

diplom-teikimo-ceremonija-vu-flf-absolventams-2022-06-30_52200255934_o.jpg