Vaidas_Šeferis.jpgBalandžio 5 ir 7 dienomis kviečiame į diskusines paskaitas „Kristijono Donelaičio nuotykiai: ką naujo archyvai pasakoja“ VU Filologijos fakultete.

Prelegentas – dr. VAIDAS ŠEFERIS, Brno Masaryko universiteto lietuvių kalbos dėstytojas, šio universiteto Laisvųjų menų fakulteto Bendrosios kalbotyros ir baltistikos instituto direktoriaus pavaduotojas, LLTI bendradarbis, Kristijono Donelaičio tyrėjas.

Paskaitos skirtos pristatyti naujiems, ligi šiol nežinomiems Donelaičio biografijos ir veiklos faktams, kuriuos atskleidė nauji archyvų radiniai. Neseniai Berlyno archyvuose Lietuvos mokslininkų surasti dokumentai svariai papildė Donelaičio biografiją ir atskleidė daug iškalbingų faktų apie Tolminkiemio klebono veiklą, jos profesinį ir asmeninį charakterį. Ši unikali medžiaga bus išsamiai aptariama paskaitose, po kurių kviečiame diskutuoti apie tai, kaip nauji faktai keičia Kristijono Donelaičio suvokimą lietuvių kultūrinėje erdvėje.

Balandžio 5 d. (antradienį) 17 val. K. Donelaičio auditorijoje vyks pirmoji paskaita, kurioje bus aptariami šie klausimai:

• Donelaičio studijos Karaliaučiaus universiteto Filosofijos (ne Teologijos) fakultete.
  • Donelaičio įvesdinimas į kunigus ir skola Karaliaučiuje.
  • Tolminkiemio vargonų istorija.

Balandžio 7 d. (ketvirtadienį) 17 val. J. Balkevičiaus auditorijoje vyks antroji paskaita, kurioje bus aptariami šie klausimai:

• Naujoji Tolminkiemio bažnyčia, du jos kielikai ir du broliai Donelaičiai.
  • Donelaitis ir socialinė rūpyba.
  • Separacijos bylos esmė ir kontekstai.