Deimantas Valančiūnas, VU Orientalistikos centro ir Filologijos fakulteto Anglų filologijos katedros lektorius, baigė bakalauro ir magistro studijas Orientalistikos centre, toliau mokslinę veiklą tęsė Anglų filologijos katedroje. Jo disertacija – pirmoji disertacija, skirta Indijos kinui Lietuvoje. Tai 15 metų mokslininko asmeninės ir akademinės patirties apibendrinimas. Disertacijos objektas – komercinis Britanijos ir Indijos kinas ir jame konstruojamos tapatybės. Tapatybės konstravimo problematika Indijos ir Britanijos filmuose tiriama remiantis trimis tapatybės analizės pokolonijinėje teorijoje pjūviais: kolonijinio diskurso kritika, antikolonijiniu nacionalizmu ir tautinės tapatybės konstravimu bei diasporinės tapatybės problematika. Lyginamasis dviejų praeityje kolonijiniais saitais susietų valstybių kino filmų tyrimas leido pažvelgti į kompleksines tapatybės artikuliavimo pokolonijiniu laikotarpiu galimybes ir parodė, kad kolonijinė praeitis nėra vien tik istorinis reliktas, bet viena iš tapatybės konstravimo priemonių, nuolat sugrąžinama ir permąstoma šiuolaikinėje populiariojoje kultūroje ir kinematografijoje.

Linkime sėkmės tolimesnėje akademinėje veikloje!

Išsamiau apie apdovanojimus:

R. Dačkaus nuotr.