Gruodžio 4 d., penktadienį, nuo 10 val. Baltistikos katedra kviečia į renginį „Jono Kazlausko diena: istorinės gramatikos dalykai“, skirtą prof. Jono Kazlausko 90-mečiui ir žurnalo „Baltistica“ 55-mečiui.

Renginys internetu vyks ZOOM platformoje adresu > (Meeting ID: 942 0179 9015)

Programa >

Jonas Kazlauskas – vienas žymiausių XX a. Lietuvos kalbininkų, dirbęs istorinės kalbotyros baruose – tyrė vardažodžio ir veiksmažodžio morfologiją, baltų fonologiją ir akcentologiją. Jo iniciatyva įsteigtas žurnalas „Baltistica“, pradėti rengti baltistų kongresai. 1970 m., pakviestas į Pensilvanijos universitetą skaityti baltistikos kurso, į JAV taip ir neišvyko – dingo, o vėliau Profesoriaus kūnas rastas Neryje. Jono Kazlausko mirtis, siejama su KGB veikla, liko neišaiškinta.

Vilniaus universitetas mini tragiško likimo Profesoriaus Jono Kazlausko 90-metį ir jo įkurto tarptautinio baltų kalbotyros žurnalo „Baltistica“ 55-metį. Ta proga Baltistikos katedra organizuoja renginį, pradedamą paroda, parengta iš VU Bibliotekos saugomų archyvų medžiagos, kurioje sukaupti Jono Kazlausko dokumentai, rankraščiai, laiškai ir nuotraukos, dokumentuota žurnalo „Baltistica“ pradžia (parodos autorė – Snieguolė Misiūnienė). Po parodos vyks mokslinis seminaras „Jono Kazlausko diena: istorinės gramatikos dalykai“. Pranešimus skaitys  prof. habil. dr. Bonifacas Stundžia, prof. dr. Birutė Jasiūnaitė, doc. dr. Vytautas Rinkevičius ir doc. dr. Miguelis Villanueva Svenssonas – Jono Kazlausko premijos, įsteigtos Birštono miesto savivaldybės, laureatai.

Renginys skirtas Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto renginių ciklui „Lituanistikos dienos“