Sidebar

 

Kalbų mugė keturiKlasikai fontane

  Prancūzistai                                                                                                      Klasikai fontane

Dalia Valikonytė. Klasikinės filologijos absolventė.Kalbų mugė viens


O atrodo, kad viskas vyko visai neseniai, gal net ir vakar…. 2009-ųjų pavasarį organizavome Filologų Naktis ir trečiadienį, pertraukų metu norėjom paruošti ką nors smagaus Kalbų mugei. Būdami pirmakursiai klasikai truputį paverkėm ir padėjavom, kad negalim iškelti savo vėliavos, sugiedoti savo himno ar dar kaip žiūrovus pradžiuginti savo „šalies“ atributika. Paraudojome, papešiojome sau plaukus, nuliejome aukas Dionisui ir jis mus išgelbėjo. Iš K1 auditorijos persikėlėm į Sarbievijaus kiemelio fontaną ir ten prabilome Aristofano „Varlių“ eilutėmis. Pasipuošėme baltutėlėmis togomis, tigro kailiu bei laurų vainikais. Programėlės tuo metu neturėjom, bet buvo paruošę graikiškus komiksus, kuriuos dalinom visiems susirinkusiems (šypsosi). Aplink jaunučius klasikus pradėjo rinktis žiūrovai. Ir iki dabar renkasi. Visai nepastebimai pasirodymas fontane Filologų Naktų metu virto į šį tą daugiau. Klasikai susikaupė ir tai tapo tramplinu tolimesnei kultūrinei veiklai.

Kalbų mugė trysJulija Lekavičiūtė, prancūzų filologija, III kursas

Mano pirmoji pažintis su Kalbų muge įvyko seniai seniai, pirmame kurse, prieš du pavasarius...Tuomet su kurso draugais įnešti nusprendėme prancūziškos dvasios į Sarbievijaus kiemelį praeiviams dalindami ūsiukus su prancūziškomis frazėmis, deklamuodami eiles, šiek tiek muzikuodami... Išdalinome daugiau kaip 400 prancūzišką išmintį nešančių ūsų! Dar ir dabar juos kartais galima pamatyti ne tik nuotraukose, bet ir pas kaimyną bendrabutyje ar net kai kuriose auditorijose įsmeigtus į gėlių vazą (šypsosi).

Žygimantas Pekūnas, anglų filologija, III kursas.


Kalbų mugė penkiKada tas buvo? 2012 m. balandį. Tokiomis akimirkomis jautiesi senas, bet ką jau padarysi. Pristatyti anglų kalbą, kurią, regis moka visi – nemažai išmonės reikalaujantis uždavinys, bet pirmakursiai nebūtų pirmakursiai, jeigu vis tiek ko nors nesugalvotų. Iš tikrųjų, tą dieną oras buvo pakankamai angliškas – apsiniaukę, lynojo. Tokiu metu garuojantys karštos arbatos puodeliai ir kurso draugų keptas pyragas – patys tikriausi britiški akcentai. Kadangi kalbų mugė vyko keletą pertraukų iš eilės, kas kartą atsirasdavo vis kitoks akcentas – vienos iš jų metu skambėjo šiuolaikinė ir legendinė britų muzika, kitos – Sarbievijaus kiemo fontano pašonėje skambėjo eilės iš Shakespeare‘o „Romeo ir Džiuljetos“. Į britų teritoriją bandė įsiveržti romėnai (klasikinės filologijos studentai), bet Britons never will be slaves – abi išdidžios tautos pragmatiškai pasižvalgė po viena kitos teritoriją ir susipažino su kaimynų kultūra ir papročiais. Britus aplankė ir prancūzai, padovanoję savo pačių darytus ūsus. Be abejo, tokie renginiai nori nenori priverčia giliau domėtis studijuojamą kalbą vartojančios šalies kultūra. O kadangi angliškai kalbančių valstybių ir pačios kalbos variantų yra pakankamai daug, ateities kartoms įkvėpimo irgi neturėtų pritrūkti.

Ir šiemet, jau balandžio 8 dieną pertraukų metų Kalbų mugė vėl vyks Sarbievijaus kiemelyje. Kviečiame dalyvauti ir registruotis kartu su draugais: .

Nurodykite komandos sudėtį, vieno asmens kontaktinius duomenis ir filologiją/ šalį/ kultūrą, kuriai ketinate atstovauti. Pristatymo metu pasitelkite visą fantaziją, žinias ir kūrybiškumą, nes šiemet geriausiai pasirodžiusių laukia prizai!

Filologų naktys

(Balandžio 7-11 dienomis)

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos