Kviečiame Vilniaus knygų mugės metu apsilankyti renginiuose, kuriuose dalyvaus Fakulteto tyrėjai, dėstytojai, studentai ar alumnai.

Vasario 20 d., ketvirtadienis

• 11.00 Konf. salė 5.2. Dzūkiškas susbuvimas su Simno žmonėm. Arvydo Šeškevičiaus monografijos Simno šimtmečių istorija pristatymas. Dalyvauja Nijolė Maskaliūnienė.
  • 11.00 Konf. salė 5.3. Dalios Čiočytės ir Gedimino Mikelaičio knygos Netituluotasis Bažnyčios ambasadorius: atsiminimai apie kunigą Vaclovą Aliulį mic pristatymas. Dalyvauja autorė. Daugiau informacijos >
  • 12.00 Konf salė 3.2. Knygos Matas Pretorijus, Prūsijos įdomybės, arba Prūsijos regykla, t. 5: VIII knyga, Senovės Prūsijos valstybė; IX knyga, Pokyčiai Prūsijoje pristatymas. Dalyvauja Darius Kuolys.
  • 13.00 Rašytojų kampas. Hesiodo poemos Darbai ir dienos pristatymas. Dalyvauja Mantas Tamošaitis, Arnoldas Kazimierėnas, Naglis Kardelis, Vytautas Ališauskas.
  • 15.00 15min forumas. Moišės Vorobeičiko (Moï Ver) albumo Vilniaus žydų gatvė/ The Ghetto Lane in Wilna pristatymas. Dalyvauja Mindaugas Kvietkauskas. Renginio kalbos: LT/E
  • 16.00 15min forumas. Diskusija Sovietmečio lietuvių literatūra: skaityti, pamiršti, pasmerkti?. Dalyvauja Mantas Tamošaitis.
  • 17.00. konf. salė 5.2 Knygos Iš širdies ir tikru reikalu. Juozo Tumo-Vaižganto šeimyninė korespondencija (sud. Jurgita Žana Raškevičiūtė) pristatymas. Dalyvauja sudarytoja, Aistė Kučinskienė.
  • 18.00 Konf. salė 5.5. Knygos Balys Sruoga. Raštai, 16 tomas (laiškai) pristatymas. Dalyvauja Aistė Kučinskienė.
  • 18. 00 Konf. salė 3.1. Irenos Smetonienės, Mariaus Smetonos, Kristinos Rutkovskos monografijos Kalba. Tauta. Valstybė pristatymas. Dalyvauja autoriai, Vytautas Kardelis.
  • 18.00 Rašytojų kampas. Oskaro Milašiaus knygos Laiškai pristatymas. Dalyvauja Genovaitė Dručkutė, Vytautas Bikulčius, Paulius V. Subačius.

Vasario 21 d., penkadienis

• 11.00 LRT salė / 5.1. Pokalbis Arvydo Šliogerio palikimas: žvilgsnis į Lietuvos ir filosofijos ateitį. Dalyvauja Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Naglis Kardelis.
  • 12.00 Konf. salė 5.5. Cicerono knygų Apie lemtį ir Kalbos prieš Verį pristatymas. Dalyvauja Paulius Garbačiauskas, Živilė Pabijutaitė, Audronė Kučinskienė.
  • 12.00 LRT salė / 5.1 Matildos Olkinaitės knygos Atrakintas dienoraštis pristatymas. Sudarytojas – Mindaugas Kvietkauskas.
  • 12.00 Konf. salė 1.2. Walto Whitmano knygos Žolės lapai pristatymas. Dalyvauja Rimas Užgiris.
  • 12.00 Konf. salė 1.3. Birutės Ciplijauskaitės knygos Tarp lituanistikos ir ispanistikos ir Lauros Laurušaitės knygos Literatūra, mobilumas, imago: lietuvių ir latvių XXI a (e)migracijos patirtys pristatymas. Dalyvauja Aistė Kučinskienė.
  • 13.00 Konf. salė 5.3. Pietro U. Dini knygos Baltų kalbų lyginamoji istorija pristatymas. Dalyvauja Bonifacas Stundžia.
  • 14.00 Konf. salė 3.1. Maurice’o Maeterlincko knygos Pelėjas ir Melisanda pristatymas. Dalyvauja Vytautas Bikulčius, Genovaitė Dručkutė.
  • 14.00 Konf. salė 1.2. Nariaus Kairio romano Toliau nei vandenynas pristatymas. Dalyvauja Brigita Speičytė.
  • 14.00 Konf. salė 5.5. Valdo Daškevičiaus knygos Budėtojas pristatymas. Dalyvauja Regimantas Tamošaitis.
  • 16.00 Konf. salė 3.2. Vandos Zaborskaitės knygos Dienoraštis pristatymas. Dalyvauja Kęstutis Nastopka.
  • 16.00 Konf. salė 1.2. Vilijos Niauronytės knygos Homo sum. Lotyniški aforizmai, citatos ir kasdieniai posakiaipristatymas. Dalyvauja Audronė Kučinskienė.
  • 17.00 Rašytojų kampas Rimo Užgirio eilėraščių rinkinio Tarp pristatymas. Dalyvauja autorius.
  • 18.00 Rašytojų kampas. Avromo Suckeverio poezijos rinkinio Dešimt eilėraščių / Ten Poems pristatymas. Dalyvauja Mindaugas Kvietkauskas.
  • 19.00 Rašytojų kampas. Birutės Jasiūnaitės knygos Lietuvių velniavardžiai pristatymas. Dalyvauja autorė, Vilma Zubaitienė, Bronė Stundžienė.

Vasario 22 d., šeštadienis

• 10.15 Konf. salė 5.5. Ginos Kavaliūnaitės knygos Samuelio Boguslavo Chylinskio Biblija. II tomas pristatymas. Dalyvauja autorė, Darius Kuolys, Vytautas Ališauskas, Mintautas Čiurinskas. Daugiau informacijos >
  • 13.00 Konf. salė 1.2. Gedimino Kajėno knygos 33 portretai: pokalbiai su menininkais pristatymas. Dalyvauja autorius, Viktorija Daujotytė.
  • 14.00 Rašytojų kampas. Birutės Jonuškaitės leidinio Laikas ir likimai pristatymas. Dalyvauja Carmen Caro Dugo. Renginio kalbos: LT/PL.
  • 15.00 Konf. salė 5.5. Aldžio Gedučio ir Kęsto Kirtiklio knygos Tarp vertės ir poveikio: apie tikrą ir tariamą humanitarinių mokslų krizę ir jos įveikos būdus pristatymas. Dalyvauja Aistė Kučinskienė.
  • 15.00 Rašytojų kampas. Pokalbis Apie kalbos laisvę ir laisvę kalboje. Dalyvauja Naglis, Kardelis, Viktorija Daujotytė.
  • 16.00 Rašytojų kampas. Pokalbis su šiuolaikinės lietuvių poezijos antologijos rusų kalba sudarytoju Georgijum Ereminu. Poezijos skaitymai. Dalyvauja Marius Burokas, Giedrė Kazlauskaitė.
  • 17.00 Konf. salė 5.3. Siiri Enoranta knygos Graudaragio užkalbėjimas pristatymas. Dalyvauja Dovilė Kuzminskaitė. Renginio kalbos: LT/FI.
  • 18.00 Konf. salė 5.2. Tadeuszo Konwickio knygos Meilės įvykių kronika pristatymas. Dalyvauja Darius Kuolys. Renginio kalbos: LT/PL.

Vasario 23 d., sekmadienis

• 12.00 Konf. salė 1.3. Knygos Devyndarbė literatė Aldona Liobytė pristatymas. Dalyvauja Kęstutis Urba.
  • 14.00 Konf. salė 3.2. Lietuvių liaudies dainyno tomų pristatymas: 22 tomo Vestuvinės dainos ir 24 tomo Vaišių dainos. Dalyvauja Saulė Matulevičienė, Bronė Stundžienė.
  • 14.00 15min forumas. Diskusija Parduota, bet ar skaityta?. Dalyvauja Giedrė Kazlauskaitė.
  • 15.00 Konf. salė 5.2. Aido Marčėno knygos Ir. 123 eilėraščiai pristatymas. Dalyvauja Viktorija Daujotytė.
  • 16.00 Konf. salė 1.3. Levo Karsavino knygos Apie tobulybę pristatymas. Dalyvauja Vytautas Ališauskas.

Detali renginių programa >