Sanskritas – senovės indų kalba, viena seniausių indoeuropiečių kalbų grupėje. Dėl savo archajiškumo ji turi nemažai panašumų ir su lietuvių kalba. Sanskrito raštijos plėtra labai ilga – nuo antro tūkstantmečio prieš Kristų iki pat šių dienų. Sanskritu parašyti senieji induizmo, budizmo bei džainizmo rašto paminklai. Viduramžiais sanskrito literatūra pletėjosi ir už Indijos ribų, Tibeto, Kinijos, Pietryčių Azijos link, skatindama vietinių kultūrų raidą. Todėl be orientalistų, Sanskritas turi ypatingą reikšmę kalbininkams, klasikams, kartu ir Pietų Azija besidomintiems istorikams, filosofams ir teologams.

Per susitikimus nagrinėsime svarbiausias sanskrito rašybos, fonetikos, morfologijos ir sintaksės ypatybes skaitydami įvairių žanrų tekstų ištraukas originalo kalba. Tikslų Susitikimų laiką suderinsime.

Susidomėjus iki vasario 1 d. prašome registruotis adresu .

Mielai Jūsų laukiame!