Virselis 1 2Lapkričio 18 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Maironio literatūros muziejuje kviečiame bendruomenę dalyvauti ilgamečio VU Kauno fakulteto dėstytojo, lietuvių literatūros ir kultūros istoriko, kritiko prof. Algimanto Radzevičiaus naujausio leidinio „Klasikinė lietuvių literatūra visuotinės literatūros kontekste. Lietuviškasis Švietimas: racionalistinis ir sentimentalistinis“, t. 2, parengto ir išleisto profesoriaus kolegų, dirbusių VU, ir buvusių VU studentų, pristatyme.

Renginyje dalyvaus kalbininkas, baltistas prof. Alvydas Butkus; literatūros tyrinėtojas, kritikas doc. Ramutis Karmalavičius; knygos redaktorė Aldona Zimnachaitė.

Algimantas. Radzevičius (1932 m. lapkričio 29 – 2020 m. balandžio 25 d.) – vienas iš nedaugelio lietuvių literatūrologų, kryptingai besidarbavusių probleminių lituanistikos aspektų bei akademinės polemikos baruose. Tyrimų serijos „Klasikinė lietuvių literatūra visuotinės literatūros kontekste“ tomuose (išspausdinti: 2015 m. t. 1, 2021 m. t. 2) profesorius aptaria Naujųjų amžių lietuvių rašytojų kūrybą tautos dvasinės kultūros istorijos aspektu, jau pavadinime pabrėždamas, kad tautinės literatūros nagrinėjimas nėra uždaras, o siejamas su bendra europinės kultūros raida.

Savo knygomis A. Radzevičius atliko milžinišką lietuvių literatūros istorijos perinterpretavimo darbą. Profesorių ne tik kaip mokslininką, bet ir kaip dėstytoją šviesiai prisimena vėliau literatūrologais, lituanistais pedagogais, rašytojais tapę jo studentai.

Dėl pandeminės situacijos kultūriniai renginiai VU Kauno fakultete neorganizuojami, tačiau Kauno fakulteto mokslininkai savo knygas pristato Maironio literatūros muziejuje >