Sidebar

 

1klistoraityte.italu

 Rasa Klioštoraitytė, 

Italų kalbos tekstų tipai
Vilnius, Vilniaus universitetas, 2013, 112 p.

Mokymo priemonė.


ciocyte.teologija

Dalia Čiočytė
Literatūros teologija: teologiniai lietuvių literatūros aspektai
Vilnius, Vilniaus universiteto leidykla, 2013, 340 p.

Monografijoje pateikiama literatūros teologijos, kaip tarpdisciplininės teorijos, perspektyva. Bendrajame literatūros sąsajų su teologine problemika lauke interpretuojami lietuvių literatūros kūriniai, nušviečiantys įvairius teologinius klausimus savitais meninio mąstymo aspektais. Kaip literatūros ir teologijos dialogo branduolys iškyla teodicėjinė Dievo sutikimo su pasaulio blogiu ir mirtimi problema, – giliausioji egzistencinės Dievo patirties problema, provokuojanti literatūrinę mintį. Knygoje tyrinėjamas literatūrinis Jėzaus Kristaus paveikslas, literatūrinė refleksija moralinės teologijos, eschatologijos ir kitų teologinio mąstymo sričių klausimais.

miestai ir kalbos II

Miestai ir kalbos II. Sociolingvistinis Lietuvos žemėlapis
Sudarytoja prof. Meilutė Ramonienė
Vilnius, Vilniaus universiteto leidykla, 2013, 318 p.

Ši knyga – jau keletą metų trunkančių miestų gyventojų kalbinio elgesio tyrimų tęsinys. 2010 metais pasirodė monografija „Miestai ir kalbos", apimanti Lietuvos didmiesčių – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gyventojų kalbinės elgsenos, kalbinių nuostatų ir tapatybės analizę. Didžiųjų miestų tyrimas įkvėpė paanalizuoti kitų, mažesnių, mūsų miestų kalbinę padėtį, kuri iki šiol buvo beveik netirta. Visą Lietuvos vaizdą patogu matyti žvelgiant į žemėlapį, todėl šį kartą pasitelkėme sociolingvistinių žemėlapių modelį. Monografija parengta analizuojant dviejų mokslinių projektų duomenis: „Kalbų vartojimas ir tautinė tapatybė Lietuvos miestuose" ir „Sociolingvistinis Lietuvos žemėlapis: miestai ir miesteliai". 

 daujotyte.boruze

Viktorija Daujotytė
Boružė, ropojanti plentu: prigimtinės kultūros kasinėjimai Marcelijaus Martinaičio kūryboje
Vilnius, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2013, 376 p.

Monografijos autorė kviečia skaitytoją kartu „kastis" gilyn į Marcelijaus Martinaičio (1936–2013) kūrybos klodus. Knygoje skleidžiasi nuoširdus asmeniškas profesorės santykis su poetu, artimas žvilgsnis, atsiradęs per ilgus bendravimo, susirašinėjimų, veikimo toje pačioje kultūrinėje terpėje metus. „Atminties archeologė", apmąstydama M. Martinaičio asmeninę visumą, daugiausia dėmesio skiria poezijai. Bet vertina ir jo publicistiką, eseistiką, vaidmenį viešajame gyvenime.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos