Šiemet švenčiame įspūdingą Lietuvių kalbos ir Lietuvių literatūros katedrų jubiliejų – 80 metų,  paženklintų ne vienu istorijos ženklu. Iš šių 80 metų išaugo kitos lituanistų katedros, visas būrys Universitetą ir Lietuvą garsinančių absolventų: politikų, mokslininkų, poetų ir rašytojų, meno ir kultūros žmonių, ryškių asmenybių, į kurias tebekrypsta Lietuvos visuomenės akys.

Kitą savaitę prasideda šiam gražiam jubiliejui skirti renginiai. Nuo spalio 15 iki gruodžio 4 d. vyks  konferencijos, diskusijos, koncertai ir susitikimai, žadinsiantys ne vieną protą ir gaivinsiantys ne vieną sielą. Nuoširdžiai kviečiu visą Filologijos fakulteto bendruomenę visur aktyviai dalyvauti. Švęskime gražią ir prasmingą mus visus sujungiančią šventę!

Programa:

SPALIS

Spalio 15, 19.00. Šv. Jonų bažnyčia

Atminimo vakaras Konstantino Sirvydo žodyno 400 metų sukakčiai

Dalyvauja: prof. Bonifacas Stundžia, prof. Dainora Pociūtė, aktorius Algirdas Latėnas.

J. S. Bacho kūrinius atlieka Vidas Pinkevičius (vargonai).

Kvietimas >

Spalio 16, 13.00. VU Mažoji Aula

Seminaras ir diskusija „Lituanistika Lietuvos universitetuose: ateitį kurianti tradicija“

Dalyvauja: VU Rektorius prof. Rimvydas Petrauskas, LR Kultūros ministras doc. Mindaugas Kvietkauskas, prof. Egidijus Aleksandravičius, prof. Bonifacas Stundžia, prof. Meilutė Ramonienė, prof. Brigita Speičytė, doc. Darius Kuolys.

Pilna programa >

Spalio 16, 18.30. VU Filologijos fakultetas, V. Krėvės auditorija

Koncertas „Legendinis Filologijos ruduo“

Režisierius Romas Lileikis, vedėjai – Vytautas V. Landsbergis ir Erika Urbelevič. Dalyvauja esamos ir būsimos legendos.

Spalio 29, 17.00. VU Filologijos fakultetas, K. Donelaičio auditorija

Susitikimas su prof. Viktorija Daujotyte: „Vilniaus universitete, Lietuvių literatūros katedroje“

LAPKRITIS

Lapkričio 12, 10.00–10.30. VU Biblioteka, Baltoji salė