Metu-vertejo-kreslo-premijos-iteikimas-2023-ekranui-724x1024.jpgLietuvių PEN centras ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija skelbia, kad „Metų vertėjo krėslo“ premija už 2022 metais išleistą geriausią grožinės literatūros vertimą į lietuvių kalbą yra paskirta vertėjui, buvusiam ilgamečiam Fakulteto dėstytojui Lionginui Pažūsiui už lietuviškai preciziškai išverstą Johno Miltono „Prarastąjį rojų“. Knygą išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Vertėjas Lionginas Pažūsis yra 23-iasis „Metų vertėjo krėslo“ premijos laureatas (premija teikiama nuo 2001 metų).

„Metų vertėjo krėslo“ premijos įteikimas vyks 2023 m. vasario 22 d. 18.00 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius).