P1823464-642x410.jpg28 geriausi šalies studentai už puikius akademinius pasiekimus įvairiose studijų kryptyse buvo įvertinti 2022–2023 studijų metų Prezidentų vardinėmis stipendijomis. Šiemet daugiausia stipendijų – trylika – skirta studentams iš Vilniaus universiteto (VU). Džiaugiamės, kad stipendijas pelnė ir du Filologijos fakulteto studentai.

Antano Smetonos (humanitarinių mokslų studijų krypčių grupė) stipendijas pelnė Gabrielė Aputytė, Lietuvių filologijos ir latvių kalbos bakalauro studijų programos ketvirtakursė, ir Mikas Danilevičius, Klasikinės (lotynų ir senovės graikų) filologijos bakalauro studijų programos trečiakursis. Sveikiname!

Lietuvos Respublikos Prezidentų Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Kazio Griniaus, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko garbei įsteigtos stipendijos geriausiai besimokantiems šalies studentams skiriamos kiekvienais metais. Kandidatai gauti stipendijas atrenkami pagal jų studijų, mokslinės, visuomeninės ir meninės veiklos pasiekimus. Studentai įvertinami už itin aukštus studijų rezultatus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose ir studentų mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.

Devyniems studentams Prezidentų vardinės stipendijos įteikiamos už pasiekimus humanitarinių mokslų ir menų studijose. Penki geriausi studentai atrinkti iš gyvybės, sveikatos, veterinarijos ir žemės ūkio mokslų bei sporto studijų grupės. Dar penki – iš inžinerijos ir technologijos mokslo studijų grupės, taip pat penki – iš socialinių ir ugdymo mokslų, teisės, verslo ir viešosios vadybos studijų grupės. Keturi studentai įvertinti už itin aukštus rezultatus matematikos, informatikos ir fizinių mokslų studijose.

Geriausiems studentams kasmet numatoma iki 30 Prezidentų vardinių stipendijų. Į jas gali pretenduoti visų aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys valstybės finansuojamose ir nefinansuojamose vietose. Kandidatūras stipendijoms gauti teikia aukštosios mokyklos, jas vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai.

Prezidentų vardinės stipendijos įsteigtos 1995 m., siekiant pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentus ir paskatinti geriausius šalies studentus.