SchmidURugsėjo 8 d., ketvirtadienį, 17.00 val. 114 aud. kviečiame į prof. dr. Ulricho Schmido paskaitą (Sankt Galeno universitetas, Šveicarija) Достоевский и цареубийство (Dostojevskis ir regicidas). Profesorius apsvarstys paslėptą regicido temą Dostojevskio romane „Nusikaltimas ir bausmė“. Jis taip pat parodys, kad siužeto geografija yra politiškai prasminga.

Paskaita bus skaitoma rusų kalba.

Dr. Ulrich Schmid yra slavistas, literatūros kritikas, St. Gallen (Šveicarija) universiteto profesorius. Studijavo Ciuriche, Heidelberge, Leningrade, apgynė daktaro disertaciją iš Fiodoro Sologubo kūrybos Bazelio universitete. Yra dirbęs Harvardo, Bochumo, Berno, Oslo ir kituose universitetuose. 2012 m. išrinktas Academia Europaea nariu. Profesoriaus tyrinėjimo laukas apima rusų, ukrainiečių, lenkų literatūras, filosofiją, kultūrą bei literatūros ir medijų teoriją, taip pat nacionalizmą Rytų Europoje. Prof. Schmid rašo Rusijos, Ukrainos ir Rytų Europos klausimais periodinėje Vokietijos bei Šveicarijos spaudoje, yra žinomas kaip viešasis intelektualas, dalyvauja aktualiuose kultūriniuose bei visuomeniniuose debatuose. Profesorius yra vienas iš serijos Basel Studies on the Cultural History of Eastern Europe (BSKO) (Ciurichas) redaktorių.

Tarp mokslininko knygų:

• Fedor Sologub. Work and context. (=Slavica Helvetica, 49). Peter Lang, Bern 1995. (online)
  • I-designs. Russian autobiographies between Avvakum and Gercen. (=Basel studies on the cultural history of Eastern Europe. 1). Pano, Zurich 2000.
  • Technologies of the soul. On producing the truth in contemporary Russian culture. Suhrkamp, Berlin 2015.
  • as editor: De profundis. About the failure of the Russian revolution. Suhrkamp, Berlin 2017.

Daugiau publikacijų >