2020 m. pavasarį į Vilniaus universitetą persikels Baltijos šalių universitetų rektorių stipendijų konkursas. Konkurse gali dalyvauti visi Vilniaus universiteto, Latvijos universiteto ir Tartu universiteto studentai, kurie moka visas tris Baltijos valstybių kalbas (dvi iš jų bent A1-A2 lygiu).

Trijų universitetų rektorių stipendijų konkursas rengiamas ir laimėtojas apdovanojamas pamečiui. Praėjusiais metais konkursą globojo Tartu universitetas. Kandidatai vertinami trimis etapais: etapai raštu bei žodžiu savo universitete, vėliau – baigiamasis etapas konkursą rengiančiame universitete. 2020 m. konkursas vyks Vilniaus universitete.

Konkursas rengiamas siekiant skatinti visų trijų Baltijos valstybių bendrumą ir paraginti studijuoti estų, latvių ir lietuvių kalbas bei kultūras. Jame gali dalyvauti bet kurios studijų programos dieninio skyriaus studentai (taip pat iš užsienio), studijuojantys Vilniaus, Latvijos arba Tartu universitete ir mokantys vieną Baltijos valstybių (Lietuva, Latvija, Estija) kalbą C1 lygiu (arba ji turi būti gimtoji) ir kitas dvi kalbas bent A1-A2 lygiu. Konkurso nugalėtojas apdovanojamas 2000 eurų stipendija.

Moki tik dvi kalbas? VU Filologijos fakultetas siūlo nemokamai nuo rudens semestro nemokamai mokytis estų arba latvių kalbos. Rektorių stipendijos konkurso temos bus skelbiamos jau rugsėjį!