Kaip ir kasmet, įpusėjus sausiui Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia „Pirmosios knygos“ konkursą, kurio metu išrinktiems nugalėtojams suteikiama galimybė išleisti pirmąsias savo knygas (tradiciškai išrenkama po vieną geriausią prozos ir poezijos knygą).

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos konkursas tradiciškai kviečia dalyvauti jaunuosius literatus, ne vyresnius kaip 35 metų. Įprasta konkursui teikiamo kūrinio apimtis – 2–5 autoriniai lankai (autorinis poezijos lankas – 700 eilučių, prozos lankas – 40 000 ženklų su tarpais). Kompiuteriu surinkto ir atspausdinto teksto 3 egzemplioriai priimami leidyklos knygynėlyje kovo 2-6 d. (tel. 85 212 14 33) arba paštu iki kovo 6 d. (adresas K. Sirvydo g. 6, Vilnius LT-01101). Kūrinio puslapiai turi būti numeruoti, susegti. Kartu su kūriniais prašoma autorių pateikti trumpas žinias apie save, ar publikavo savo kūrybos ir kur (taip pat 3 egz.), nurodyti savo kontaktus.

Kūrinius vertins Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos sudaryta komisija. Dvi geriausias pirmąsias knygas išleis Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Konkurso laimėtojai bus paskelbti tuose leidiniuose, kuriuose pasirodė šis skelbimas. Kitų konkurso dalyvių kūrybos leidykla nekomentuoja.