687409 589007 vilnius ltČekijos Respublikos ambasada Lietuvoje kviečia dalyvauti tarptautiniame Susanna Roth jaunųjų vertėjų konkurse. Šį konkursą 2013 m. iniciavo Čekijos kultūros sklaidos institucija Czech Centre ir Čekijos Literatūros institutas. Konkursui parenkamas jauno čekų autoriaus prozos kūrinys. Konkurso tikslas paskatinti pradedančiuosius vertėjus iš čekų kalbos versti ir taip kuo plačiau pristatyti čekų literatūrą pasaulyje.

Konkursas pavadintas šveicarų vertėjos Susanna Roth (1950 - 1997) vardu, kuri daug prisidėjo prie čekų literatūros pristatymo užsienyje.

Konkursas skirtas jauniems vertėjams iki keturiasdešimties metų amžiaus. Konkurso užduotis - išversti šiuolaikinės 2016-2017 m. išleistos čekų prozos ištrauką (apie 10 puslapių). Kiekvienoje konkurse dalyvaujančioje šalyje profesionali vertinimo komisija išrenka vieną konkurso laimėtoją.

Konkurso sąlygos, prizas ir tekstas vertimui yra čia >>>