Įpusėjus 59-ajam tarptautiniam poezijos festivaliui „Poezijos pavasaris“, Vilniaus rotušėje už savo kultūrinę, literatūrinę veiklą, kūrybą Vilniui ir apie Vilnių mero premijomis apdovanoti du kūrėjai – literatūrologas prof. dr. Mindaugas Kvietkauskas ir poetė Schirin Nowrousian (Vokietija), dėsčiusi VU Vokiečių filologijos katedroje. Mindaugą Kvietkauską Vilniaus miesto savivaldybė apdovanojo už įvairiašakę kūrybą, miesto kultūros faktų ir slėpinių tyrinėjimą, Vilniaus poezijos vertimus bei žinios apie Vilnių skleidimą, už estetinio gyvastingumo pojūtį „Uosto fugos“ tekstuose. Schirin Nowrousian apdovanota už straipsnius ir pranešimus apie poetinius liudijimus iš Vilniaus geto, už 2022 m. išleistą poezijos rinkinį „Wilna-Worte / Vilniaus žodžiai“ – pagarbos Lietuvos sostinei, jos gyventojams ir pačios poetės metų, praleistų Vilniuje, atminties išraiška.

Daugiau informacijos ir nuotraukų >

VMS_1432-2048x1366.jpg