Sidebar

„Ar tikrai pasirinkta studijų programa man padės pasiekti užsibrėžtus karjeros tikslus?“, „Gavau akademinę skolą, mokytis žymiai sunkiau, nei įsivaizdavau. Ar sugebėsiu sėkmingai baigti studijas?“, „Susidūriau su asmeniniais sunkumais, kurie trukdo sėkmingai mokytis, ką daryti?“, „Ar Universitetas skiria papildomą finansinę paramą studentams?“ – tokie ir panašūs klausimai studentams kyla dažnai, o atsakymų paieškos daugeliui sukelia nerimą ir stresą. Taip pat ne paslaptis, kad studijos neretai yra nutraukiamos spontaniškai, neapsvarsčius visų studijų lankstumo ir akademinės pagalbos galimybių. Įvertinus kiekvieno studento, sąmoningai pasirinkusio studijų kelią, situaciją ir poreikius, studijų metus įmanoma organizuoti lanksčiai ir taip išvengti akademinių sunkumų. Nuo šiol priimti tinkamiausią sprendimą studentui padės akademiniai konsultantai.

Vilniaus universiteto studentai, susidūrę su studijų proceso organizavimo klausimais, gali kreiptis į Studijų direkcijos Karjeros ir konsultavimo skyriaus specialistus arba fakulteto administraciją. Dažnai atsakymai randami studentų atstovybėje, pagalbos kreipiamasi į kurso seniūnus ar vyresnių kursų studentus. Nuo šio pavasario Vilniaus universitete startuoja pilotinis akademinio konsultavimo plėtros tinklo projektas, kurio metu Filologijos, Filosofijos, Medicinos bei Matematikos ir informatikos fakultetų studentai turės galimybę lankstesnių studijų planavimo klausimais kreiptis ir į fakultetuose dirbančius Studijų direkcijos akademinius konsultantus.

„Siekiame plėsti ir stiprinti Universiteto studentų paramos tinklą – individualus akademinis konsultavimas planuojamas vykdyti kiekviename studijas vykdančiame fakultete. Esame ambicingi ir planuojame teikti kokybiškas akademines konsultacijas, kurių metu kartu su studentais ieškosime individualių studijų lankstumo galimybių. Tikimės, kad 2016–2017 mokslo metų eigoje kiekvienas universiteto studentas galės gauti operatyvią, kokybišką ir į individualius poreikius orientuotą konsultaciją“ – teigia Studijų direkcijos direktorė Jekaterina Bortkevič.

Akademinio konsultavimo koncepcija neatsiejama nuo individualių išsilavinimo įgijimo tikslų, suderintų su asmeniniais interesais, galimybėmis, ir galiausiai, su savo karjeros vizija ir karjeros valdymo kompetencijų ugdymu. Šiuo atveju konsultavimas suvokiamas kaip abipusė atsakomybė tarp konsultanto ir studento – konsultantas suteikia pagalbą ieškantiems informacijos ar ieškantiems patarimo, tačiau atsakomybė ir sprendimo priėmimas paliekamas pačiam studentui.

„Nuolat fiksuojame ir analizuojame Universiteto studentų judėjimą, ypatingai studijų sutarčių nutraukimo statistiką. Tik dalis universiteto studentų žino ir pasinaudoja įvairiomis Karjeros ir konsultavimo skyriuje teikiamomis konsultacijomis, dalis priima sąlyginai paprasčiausią problemos sprendimą – nutraukti studijas. Siekiame, kad akademinis konsultantas fakultete taptų tuo žmogumi, į kurį studentas galėtų kreiptis įvairioms studijų problemoms spręsti“ – mintimis dalinasi Karjeros ir konsultavimo skyriaus vedėja Jurga Mataitytė-Diržienė.

Šių universiteto konsultantų veikla bus skirta individualių studijų poreikių sprendimų paieškai, studijų sistemos lankstumo galimybių (studijų programos keitimo, stabdymo, atnaujinimo ir kitais universiteto studentams teikiamos paramos klausimais) pristatymui ir tarpininkavimui sudarant sąlygas jomis pasinaudoti. Universiteto studentai taip pat kviečiami kreiptis ir spręsti individualius studentų studijų proceso organizavimo ar karjeros planavimo klausimus, pvz. pagalba renkantis studijų dalykus, gretutines studijas, pagalba sudarant individualius studijų planus, pagalba planuojant tarptautinę praktiką ar dalyvavimą dalinių studijų mainų programoje.

Minėtų 4 fakultetų akademiniai konsultantai ir konsultavimo valandos yra viešinamos čia.

Kituose Universiteto fakultetuose akademinės konsultacijos planuojamos teikti nuo 2016/2017 m. m. pradžios.

 

Visus Universiteto studentus kviečiame aktyviai naudotis šia galimybe!

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos