Spalio 1 d., penktadienį, 13.00 val. A7 aud. kviečiame į kalbotyros doktorantų seminarą kartu su prof. dr. Axeliu Holvoetu ir dr. Vladimir Panov. Šio penktadienio seminare Ringailė Trakymaitė skaitys pranešimą iš savo disertacijos tematikos: Kodėl kai kurie lietuvių kalbos būdvardžiai neturi ilgųjų formų?

Pranešimo santrauka: Iš kai kurių lietuvių kalbos būdvardžių galėtų būti sudaromos ilgosios (apibrėžiamosios) formos, bet (dažnumo žodyno duomenimis) jos faktiškai beveik nevartojamos, plg. ?įvairusis maistas, ?panašieji atvejai. Pranešime bus iškeltas klausimas, kodėl. Paaiškėja, kad vieno bendro atsakymo į šį klausimą nėra. Kai kurių būdvardžių reiškiamos savybės neleidžia jiems steigti stabilių kategorijų, kiti dėl savo reikšmės artėja prie determinatyvų.

Prie seminaro taip pat galima prisijungti nuotoliu būdu per Teams grupę >

Visi maloniai laukiami!