Kviečiame į nemokamus slovėnų kalbos kursus Vilniaus universiteto Filologijos fakultete. Slovėnų kalbos kursų lankytojams Liublianos universitetas suteikia galimybę gauti stipendiją 2017 m. vasaros slovėnų kalbos kursuose Liublianoje. Įsiregistruoti į kursus galima adresu .

You are invited to the course of Slovenian language at the Faculty of Philology. There is a possibility to win a scholarship for summer courses of Slovenian language at the University of Ljubljana in summer 2017. For more information contact the lecturer of Slovenian language: .

Poster Slovenian language