2019 m. kovo 13–15 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete (VU FLF) vyko jubiliejinė XXX Lietuvos mokinių lenkų kalbos olimpiada, skirta 450-osioms Liublino unijos metinėms paminėti.

„Be galo džiaugiamės, kad jubiliejinė olimpiada vyksta senajame Vilniaus universitete, kuriame mokėsi daugybė žymiausių lietuvių ir lenkų poetų, rašytojų bei mokslininkų“, – sakė VU FLF Baltijos kalbų ir kultūrų instituto Polonistikos centro profesorė Kristina Rutkovska.

Olimpiados dalyvius taip pat pasveikino VU FLF dekanė profesorė Inesa Šeškauskienė ir studijų prodekanė Diana Šileikaitė-Kaishauri.

Olimpiadoje dalyvavo dvidešimt geriausių 11–12 klasių mokinių iš Vilniaus miesto ir Vilniaus, Trakų, Šalčininkų ir Švenčionių rajonų mokyklų, laimėjusių mokyklų ir rajonų atrankos etapus. Olimpiadą organizuoja VU FLF Baltijos kalbų ir kultūrų instituto Polonistikos centras ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Olimpiados tikslas – skatinti gabius mokinius domėtis lenkų kalba ir literatūra, lenkų kultūros raida, lenkų ir lietuvių kultūriniais ryšiais. Taip pat siekiama populiarinti humanitarinius mokslus.

Marian Paluszkiewicz, Kurier Wilenski nuotr.

14 marca olimpiada 1