Gegužės 21 d., penktadienį, 13.00 val. kviečiame į nuotolinę paskaitą Donelaitis be Rėzos ir Neselmano – autentika ar sintetika?

Prelegentas – Masaryko universiteto Laisvųjų menų fakulteto Bendrosios kalbotyros ir baltistikos instituto docentas dr. Vaidas Šeferis.

Paskaitoje bus svarstomos dvi temos – probleminiai „Metų“ kompozicijos klausimai ir Kristijono Donelaičio biografijos pokyčiai naujų archyvinių atradimų šviesoje. Kompozicijos svarstymuose prelegentas dar kartą grįš prie jo siūlomos naujos „Metų“ interpretacijos poreikio ir pagrįstumo – kodėl Rėzos ir Neselmano siūlomi „Metų“ modeliai yra netinkami ir ką galima pasiūlyti vietoj jų? Biografinių svarstymų tikslas – pristatyti neseniai surastų, Rėzai ir Neselmanui nežinomų Kristijono Donelaičio dokumentų svarbą rašytojo biografijos kontekste bei šių atradimų lemiamą rašytojo įvaizdžio kaitą.

Teams prisijungimas >